Rotterdam is een stad waar regelmatig creative en hippe hotspots ontstaan. Eén daarvan is geopend in de populaire Witte de Withstraat: King Kong Hostel. Een eigenzinnige boutique hostel met oog voor budget.
Ooit waren tussen de historische muren van King Kong Hostel een casino, een tattoo shop en een internationaal beroemd bordeel gehuisvest. Nu herbergt het gebouw het nieuwe hippe hostel boutique met:
- 15 a 20 minuten lopen van Rotterdam Centraal,
- veel Rotterdamse bezienswaardigheden zijn op loopafstand,
- 150 bedden,
- een 24-uurs ‘shop’,
- een groene daktuin,
- een slaapzaal,
- mini-lofts met uitzicht over de stad.
Omdat ik een uitnodiging ontving voor de opening van het betaalbare Rotterdamse hostel in de levendige Witte de Withstraat, kreeg ik ook de gelegenheid om er te overnachten.
Hieronder zie je enkele foto’s die ik heb gemaakt en vertel ik hoe ik de overnachting in King Kong Hostel heb ervaren.
King Kong Hostel Review
Wanneer je aan een hostel denkt, krijg je er waarschijnlijk een bepaald alternatief beeld bij. King Kong Hostel is allesbehalve alternatief.
Ondanks dat het een hostel is en je er inderdaad met meerdere mensen op de kamer kunt slapen, of zelfs op een slaapzaal, ziet er het stijlvol uit. Het voordeel is dat je er ook een prive slaapkamer kunt boeken, mocht je hier behoefte aan hebben.
Slaapkamers hostel
Er zijn verschillende slaapmogelijkheden in King Kong Hostel. Ik verbleef samen met een vriendin in een 6-persoonskamer die we voor onszelf hadden.
In de 6-persoonskamer staan 3 van dit soort stapelbedden. Allen met een eigen stopcontact en plankje waarop je je spullen kunt bewaren.
De bedden zijn erg comfortabel. Ik heb goed geslapen, als een roos. Onder het bed vind je een houten schuiflade die je kunt afsluiten met een slotje.

Houd er trouwens rekening mee dat er geen grote koffer in de schuiflade onder het bed past. Waarschijnlijk kun je jouw koffer wel kwijt in de kamer, maar ik adviseer je om dit van te voren te checken voordat je een kamer boekt.
Omgeving King Kong Hostel Rotterdam
Voordat je boekt is het handig om rekening te houden met de omgeving van King Kong Hostel. Het staat namelijk in een druk uitgaansgebied.
Wanneer je een moeilijke slaper bent, betekent dit dat je last kunt krijgen van het lawaai buiten en de bar beneden (als je zelf niet buiten aan het feesten bent).


Ontbijten
De avond was erg gezellig, waardoor mijn partner in crime, miss C en ik ’te laat’ zijn gaan slapen. De volgende ochtend zaten we dus brak aan het ontbijt. Dit brengt me bij het volgende punt.

Er is namelijk geen restaurant. Beneden is er wel een mogelijkheid om zelf te koken of je eten op te warmen, maar je kunt geen eten bestellen. Gelukkig kun je dit tegenwoordig oplossen door gebruik te maken van Uber Eats of Thuisbezorgd.

Toen wij er sliepen moest we ontbijt tasjes halen bij de Spar om de hoek. Tegenwoordig kun je dagelijks gebruik maken van een standaard ontbijtbuffet van 8:00 tot 11:00 uur ’s ochtends. Kosten zijn 7,50 euro per persoon.

Houd er rekening mee dat King Kong Hostel 3 etages heeft en geen lift. Wanneer je dus op de 3e etage slaapt, zul je je koffer naar boven moeten tillen via de trap. Gelukkig is het personeel behulpzaam.





Macblogster (@MacBlogster)
Tuesday 1st of April 2014
Anders dan anders: #KingKong Hostel Rotterdam: http://t.co/uQdLVoZJpx
MacBlogster
Tuesday 1st of April 2014
Anders dan anders: #KingKong Hostel Rotterdam: http://t.co/uQdLVoZJpx
frits
Tuesday 1st of April 2014
Arme kingkong,\ het beestje zou zich nog omdraaien in zijn graf en zo dom ook, een koffie 2 euro, twee koffie drie euro.
MacBlogster
Thursday 3rd of April 2014
Jammer, dat je er zo over denkt. Fair enough….
jocelina
Tuesday 1st of April 2014
Ziet er nice uit! Ga ik onthouden wanneer ik een werkplek nodig heb :-)
MacBlogster
Thursday 3rd of April 2014
Zeker, het is er lekker licht en de koffie en lekkernijen zijn erg betaalbaar! Erg prettig :-)
chucky1012
Tuesday 1st of April 2014
Dat ziet er mooi uit! Hahahaha in de leukste en gezelligste straat van R'dam. ;-) Wat een leuke bags.
MacBlogster
Thursday 3rd of April 2014
Ben je er al geweest of van plan om langs te gaan?