Welke olie is goed voor je haar? Als jij je afvraagt wat de beste olie voor haar is, lees dan dit blog artikel. Avocado olie haar, Kokos olie en argan olie zijn goed om te gebruiken als je van haar olie houdt. In dit blog artikel vind je 10 verschillende olie voor haar. Waar je haar super blij van wordt. Deze oliën zijn ook geschikt om te gebruiken voor je krullen als je de CG methode volgt.
Weet jij welke olie goed is voor je haar? De meeste mensen denken direct aan kokosolie en arganolie als ze aan haarolie denken. Wist je echter dat er meer oliën zijn die je kunt gebruiken voor je haar, zoals bijvoorbeeld monoi olie of avocado olie? Zie hier de 11 beste oliën voor haar waar je krullen super blij van worden.
Waar kun je goede olie voor in je haar kopen?
Ik gebruik regelmatig olie voor mijn huid en haar. Dit doe ik in de onderstaande 5 webshops:
- More Naturals (biologisch, koudgeperst, hoogwaardige oliën)
- Natural Heroes (biologisch, koudgeperst, hoogwaardige oliën)
- Supernaturals (biologisch, koudgeperst, hoogwaardige oliën)
- Holland & Barrett (meestal biologisch)
- DoubleFonline (betaalbaar)
Waarom olie in je haar gebruiken?
Uit onderzoeken is gebleken dat oliën die rijk zijn aan linolzuur, oliezuur en palmitinezuur een beschermingslaag om je haar heen vormen. Dit zorgt er bijvoorbeeld voor dat je haar minder snel breekt wanneer je jouw krullen kamt of borstelt.
Dankzij deze beschermende laag worden je krullen ook minder snel droog. En als je regelmatig een oliebehandeling doet, krijg je zelfs minder snel last van gespleten haarpunten.
Commerciële haarolie vs pure olie
Door het gebruik van olie kun je er voor zorgen dat je haar voor een langere periode gehydrateerd blijft. Je kunt speciale commerciële haarolie zoals Maroccanoil kopen, maar je kunt ook (puur) natuurlijke olie gebruiken.

Hoe gebruik je haarolie?
Het verschil tussen speciale commerciële haarolie en pure olie is dat er aan speciale haarolie vaak extra ingrediënten zijn toegevoegd. Ook is de textuur vaak dunner.
Dit zou dus ook kunnen betekenen dat de wat duurdere en commerciële oliën een bepaalde moleculaire structuur hebben, waardoor ze beter door je haar dringen. Dit in tegenstelling tot puur natuurlijke olie; niet elke natuurlijke olie kan door de haarschacht heen dringen.
Welke leave-in conditioners gebruik ik gebruik i.c.m. haarolie?
Hieronder laat ik je zien welke verschillende oliesoorten ik gebruik. Gebruik ALTIJD EERST een leave-in conditioner voordat je olie in je haar doet! Je vindt hier 2 lijstjes met leave-in conditioners voor krullend haar:
Is olie goed voor je haar?
Doordat je olie een veelzijdig haarproduct is kun je het op verschillende manieren gebruiken. Je kunt het bijvoorbeeld gebruiken om pluizig haar tegen te gaan of om ervoor te zorgen dat je haar zachter aanvoelt.
Behalve dat je het direct op je haar kunt aanbrengen, kun je het ook mengen met haarproducten zoals shampoo’s, conditioners of haarmaskers.
Vind je dit interessant? Ontvang krullen tips per mail
De 11 beste oliën voor haar
Voordat je enthousiast aan de slag gaat is het belangrijk dat je dit blog artikel van te voren leest: Dit is reden waarom jouw haar droog wordt door olie.
1. Arganolie (sealer oil)
Waarom is arganolie goed voor je haar? Arganolie is goed om te gebruiken wanneer je pluizig haar voorkomen wilt. Ook beschermen de vetzuren in arganolie je haar. Dit kan bijvoorbeeld voordelig uitpakken wanneer je schade aan je krullen wilt beperken tijdens het wassen en stylen.
Arganolie wordt ook wel ‘Marokkaans goud’ genoemd. Het is over het algemeen een dure olie, maar de kwaliteit en prijs zijn vaak afhankelijk van de manier waarop arganolie wordt gewonnen.
De meeste werkzame stoffen, waaronder vitamine E, zitten in de met hand gepelde biologische arganolie. Volgens Dr. Jetske Ultee bevat Arganolie overigens (iets) meer vitamine E dan olijfolie.
2. Calendula olie (sealer oil)
Calendula olie is een lichte olie en geschikt om te gebruiken als je:
- een geïrriteerde hoofdhuid hebt,
- wondjes op je hoofdhuid hebt door het jeuken
- of last hebt van haarroos.
Vrouwen die hun haren verven of een haar relaxer gebruiken, doen er goed aan hun hoofdhuid na zo’n behandeling te masseren met calendula olie.
3. Geurloze en vloeibare kokosolie (penetrerende olie)
Het lijkt een inkoppertje, maar kokosolie is niet voor niets 1 van de meest populaire olie om te gebruiken voor je haar. Kokosolie is namelijk 1 van de weinige oliën die de haarschacht weet door te dringen.
Schilfers & stug haar
Maar let op: ondanks dat veel vrouwen enthousiast zijn over kokosolie is het belangrijk om op te letten hoe jouw haar hier op reageert. Er zijn namelijk ook vrouwen die klagen over stug haar en schilfers na het gebruik van kokosolie. Als je hier last van hebt, stap dan bijvoorbeeld over op zonnebloemolie.
4. Monoi olie (penetrerende olie)
Pure Monoi oil uit Tahiti (99% of 100%) is 1 van de oliesoorten die je haar kunnen penetreren. Het helpt tegen:
- voorkomen van gespleten punten;
- pluizig haar;
- het gemakkelijk breken van je haar.
Deze olie vind ik zelf ERG fijn. Reden: het heeft een heerlijke geur! Dit komt doordat de Tiaré bloem gedrenkt wordt in extra virgin kokosolie. Hierdoor versmelt de geur van de bloem met de kokosolie.
Let op: Yves Rocher verkoopt trouwens ook Monoi olie, maar dit is niet puur. Er zijn allerlei ingrediënten aan toegevoegd, waaronder geurstoffen. Hierdoor is de kwaliteit behoorlijk minder. Toch ruikt de Yves Rocher Monoi olie ook erg lekker. Als ik echter naar de prijs kijk, zou ik zelf het liefst de real deal kopen.
5. Zonnebloemolie in haar (penetrerende olie)
Zonnebloemolie is goed tegen pluizig haar. Ook kun je er haargroei mee stimuleren. Als je haar niet tegen kokosolie kan, is zonnebloemolie een geschikt en goedkoop alternatief.
Ook zonnebloemolie heeft de eigenschap om door je haarschacht heen te dringen. Daarnaast is het gemakkelijk verkrijgbaar. Je kunt het gewoon in de supermarkt kopen.
6. Avocado olie (sealer olie)
Je denkt nu waarschijnlijk: “hè, avocado olie haar..?” Misschien wist je dit nog niet, maar avocado olie is erg goed geschikt voor droog en geverfd haar. Dit is dan ook 1 van de oliesoorten die ik graag gebruik tijdens het toepassen van de LCO methode.
Het voordeel van avocado olie is dat het minder dik is dan castor oil en persoonlijk vind ik het ook minder vettig dan olijfolie.
Waar kun je avocado olie kopen?
Je kunt avocado olie in de onderstaande webshops kopen. Wanneer je online een bestelling plaatst, heb je het meestal binnen 2 a 3 dagen in huis:
- 100% pure avocado olie (ongeraffineerd)
- Avocado olie 100% puur
- 100% pure biologische avocado olie (ongeraffineerd)
5. Jojoba olie (sealer oil)
Jojoba olie is een lichte olie. Het is veelzijdig omdat je er overmatig talg en ‘build up’ in je haar mee kunt verwijderen. Het is dus ook een fijne olie om te gebruiken als onderdeel van een pre-poo.
Omdat Jojoba olie vergelijkbaar is met de natuurlijke olie die je hoofdhuid en lichaam aanmaken (talg), kun je het bijvoorbeeld ook gebruiken wanneer je een droge hoofdhuid en lichaam hebt. Bovendien is Jojoba olie ontstekingsremmend en heeft het anti-bacteriële eigenschappen.
Jojoba haarverf tip: vrouwen die hun haarkleur langer willen behouden, doen er goed aan deze olie te gebruiken.
6. Olijfolie in je haar (sealer oil)
Olijfolie is gemakkelijk verkrijgbaar en bevat vitamine E en squaleen. Dit zorgt voor een natuurlijke bescherming van je huid tegen bijvoorbeeld luchtvervuiling.
Ondanks dat olijfolie iets minder vitamine E bevat dan arganolie, bevat het net iets meer squaleen. Olijfolie in je haar dus geen slecht idee en bovenal goed voor je hoofdhuid.
Het handige van deze olie is dat je ermee kunt koken, maar het dus ook in je haar kunt doen. 2 Vliegen in 1 klap!

Olijfolie in je haar – mijn ervaring
Vroeger toen ik mijn haar nog relaxte gebruikte ik altijd olijfolie voor mijn haar, gewoon olijfolie gekocht in de supermarkt. Het maakte mijn haar soepel zonder dat het vettig werd – dit was uiteraard afhankelijk van de hoeveelheid die ik in mijn haar deed. Olijfolie heeft altijd goed gewerkt, aangezien ik super droog haar had vanwege het verven en relaxen.
Voorkom vettig haar
Ben je bang dat je haar te vettig wordt wanneer je olijfolie in je haar doet? Doe dan simpelweg het volgende (dit geldt trouwens ook voor andere oliesoorten):
- olijfolie toevoegen aan je conditioner zodat je je conditioner.
- gebruik deze olie tijdens een hot oil treatment of pre-poo.
7. Castorolie – wonderolie (sealer oil)
Castorolie wordt ook wel wonderolie genoemd. Men zegt namelijk dat het haargroei stimuleert. Daarom gebruiken veel vrouwen castorolie om hun hoofdhuid mee te masseren. Anderen gebruiken het weer om hun wimpers mee in te smeren voordat ze gaan slapen.
Let op: castorolie is dik en stroef. Het is dan ook een sealer olie. Als je (erg) droog haar hebt, kun je het beter eerst hydrateren met een leave-in conditioner. Gebruik daarna pas castorolie.
Heb je laag poreus haar? Gebruik deze olie dan niet. Heb je hoog poreus haar, gebruik castorolie dan alleen als onderdeel van de LCO methode. Dit is hetzelfde als de LOC methode, maar de O en C zijn omgewisseld.
8. Amandelolie (sealer oil)
Men zegt dat amandelolie huidirritaties vermindert, dus als je veel last hebt van een jeukende en droge hoofdhuid, dan kan amandelolie verlichtend werken.
Het stimuleert de doorbloeding van je (hoofd)huid en bevat magnesium. Een gebrek aan magnesium speelt een grote rol in haarverlies.
Tegen haarverlies
Gebruik je regelmatig haarverf, een föhn of stijltang? Je kunt dan al snel last krijgen van poreus haar. Je krijgt dan snel last van pluizig haar. Zoete amandelolie voorkomt dit, omdat het ervoor zorgt dat je haarschubben minder open en bloot staan.
Waar amandelolie kopen?
- Koudgeperste amandelolie koop je in deze webshop.
- Biologische en koudgeperst vind je in deze webshop.

11. Oliesoorten & essentiële oliën
Behalve bovengenoemde oliesoorten kun je ook essentiële oliën gebruiken. In de onderstaande blog artikelen vind je meer informatie over welke haarproblemen je kunt aanpakken met behulp van essentiële oliën:
- De beste essentiële oliën voor DIY haarverzorging;
- Essentiële oliën voor het oplossen van haarproblemen.

Bronnen: healthline.com | NCBI | Jetske Ultee
Deze krullentips wil je ook lezen
- Castorolie voor je wimpers & huid: dit zijn de voordelen
- Welke arganolie is beter: biologische vs niet biologische
- Maak je eigen Lijnzaadgel & DIY krullen creme
- Deze webshop verkoopt CG vriendelijke haarproducten!
- 8 dagen lang bouncy curls dankzij Imbue Curls haarproducten
Vind je dit interessant? Ontvang krullen tips per mail
4 Olie soorten waar je haar super blij van wordt http://t.co/ZE6y2Jz48X
Deze verschillende soorten olie gebruik ik voor mijn haar: http://t.co/mPT9FzOrHn
Ik wist niet dat al deze diverse soorten olie een kapsel met kroesharen zacht en soepel kunnen maken.
Olijfolie is echt een wondermiddel.
De andere ga ik zeker ook eens kopen en kijken hoe het me bevalt….
Happy Easter Xoxo
Hoi Ike, jij ook een fijn pasen. Ik ben benieuwd wat je van de verschillende soorten olie vindt. Je kunt ze o.a. vinden aan de Kruiskade in Rotterdam. Tegenwoordig verkoopt Kruidvat ook wat oliën in het black hair assortiment.
Hoi…. dank je. Op Z.pl. heb je een super grote shop die dit soort dingen voor kleine en fijne prijsjes verkoopt. Daar zou ik als ik jou was eens gaan kijken. Je kijkt je ogen uit! Ik shop er graag make-up van sleek 😉
Ze hebben haarverf voor black hair, haar- en lichaamsverz.prod., de beste tondeuses, zeep etc.. Ik had inderdaad gezien dat die winkel die je hierboven genoemd had een black hair assortiment. heeft. 😉
Oh, thanx voor de tip! Ik ga er eens een keer kijken.
Goed stuk!! Avocado is echt mijn holy grail!! Love it, niet te zwaar voor mijn haar, ruikt niet sterk en sluit mooi mijn haarproduct in mijn haar!
Leuk om te horen, ik hoor namelijk weinig mensen over Avocado olie. De geur is inderdaad erg prettig en nagenoeg niet aanwezig.
Voor mijn dochters haar gebruik ik jojoba olie en voor mijn eigen haar castor olie. Ik heb laatst een haarmasker gemaakt van kokosolie (uit Suriname) en biologische honing en dat heeft mijn haar super zacht gemaakt, zelfs na het wassen met shampoo. Echt een aanrader om 1 keer per week te doen.
Sounds good. Bedankt voor de tip!
Ik heb veel goede dingen gelezen over kokosolie maar ik heb het niet gekocht omdat ik bang ben dat het mijn haar zwaar maakt, maar misschien kan ik weinig olie gebruiken.
Kokosolie zweer ik bij! En arganolie is ook één van mijn favorieten.
4 Olie soorten waar je haar super blij van wordt: http://t.co/mPT9FzOrHn
Ik ga even die olijfolie en kokosolie tip proberen! Want ik kleur nu al een poos om de 3-4 weken mijn haar knallllrood en idd na het verven is het gewoon hartstikke droog. En fluffehhh, en ik wil dus geen fluffehh haar..nee gewoon haar wat als miss beyonce rockt!
I’ll put it to the test! Thnx voor de tips!!
Abrikozenpitolie doet het goed op mijn haar… gebruik voor mijn gezicht overdag een combi van abrikozen, avocado en amandel olie en smeer dat soms ook in 1 keer door over mijn haar. Werkt goed 🙂
Merken als Moroccan Oil zitten vooral vol met siliconen. Ben ik op zich niet tegen, maar moet je ook mee weten om te gaan (en goed uitwassen).
Abrikozenpitolie ken ik nog niet. Heb er inderdaad wel over gehoord. Dank je voor de tip t.a.v. je magische mengsel.
Mijn haar was droog, en mijn hoofdhuid ook. Vooral mijn hoofdhuid was de laatste weken echt extreem gevoelig, ik had zelfs korstjes en pijn op mijn hoofdhuid. Ik ben naar de tuinen gegaan en die vrouw raadde mij pure arganolie aan, en wauw! Ik gebruik het nu 1/2 weken en mijn haar pluist nooit meer, voelt zachter en gezonder aan, en mijn hoofdhuid is langzaam aan het herstellen. Voor mij werkt arganolie op dit moment echt heel erg goed, mijn haar voelt heerlijk!
Goed om te horen! Momenteel gebruik ik Arganolie voor mijn lichaam, omdat het vrij droog is. Ik krijg er een mooie gloed door. Voor mijn haar gebruik ik het op de 1 of andere manier niet zo vaak.
4 Olie soorten waar je haar super blij van wordt http://t.co/wjkavoDL3w via @MacBlogster
Weet je toevallig waar ze dit verkopen liefst in een winkel 100 procent pure
Hoi @Trisha ze verkopen dit merk bij verschillende Toko’s. Er wordt geclaimd dat dit 100% puur is, dit staat tevens op de verpakking. In hoeverre het ‘goede’ of slechte oliën zijn, weet ik niet. Zie hier een uitleg over ‘goede’ en ‘slechte’ Arganolie, dit is principe is waarschijnlijk ook van toepassing op de avocado olie op de foto: http://macblogster.nl/getest-biologische-arganolie-van-miss-bio/
Is deze week bij de tuinen in de aanbieding
Voor zover ik weet wordt dit niet verkocht bij de Tuinen.
Ik dacht dat je het over Avocado olie had. Ik zie het er niet tussen staan. Wel fijne actie dit!
Laatste na jojoba of ben ik nu gek
Haha, nee ik ben gek
Ik ben chronisch ziek denk ik zie ze vliegen
Nee hoor
Beterschap
Dank je!
Tyana en Jenny
Agnes Bloem
Vettig?
Hoi Jocianne, wat bedoel je?
Het is een olie toch? Sommige olien zijn heel vet 🙂 dus je kan er weinig van gebruiken
Dit kun je exact terug lezen in het blog artikel 😉 welke licht zijn en waarvoor ze geschikt zijn.
Begin heel gelukkig te worden van deLOC methode?
Welke producten gebruik jij?
Ik ben niet zo kapot van oliën in mijn haar aangezien ik het 1x per week was, op 1 of andere manier wordt mijn haar er toch overmatig vet van ondanks dat het droog is door kleuren.
Heb je ooit jojoba olie of avocado olie gebruikt? Dat zijn lichte oliën. Hoe reageert jouw haar daar op?
Hoe de loc methode toe te passen?
https://macblogster.nl/7-hair-care-tips-voor-lange-gezonde-krullen/
Mandy Onstwedder
Jij bent de beste! Dit had ik nodig! Stuur het ook door naar mijn dochter.
Seda ?
Top! Leuke reactie. Fijn dat je er wat aan hebt! Grxx
Ik hou niet van producten op mijn hoofd ofwel door mijn haar die ik moet gebruiken om te koken. Ik blijf hier vanaf omdat ik het te dik vind en de geur is niet fijn. Mijn haar groeit hard ondanks dat ik aanstellerietus heb wat betreft gezond eten en niet genoeg drinken. Maar als ik mijn haar niet tang dan komt het heel veel in aanraking met water en whatever haarolie in handbereik. Als ik het tang dan komt het in aanraking met een sprayolie. Zo kan ik meer dan genoeg switchen van kapsels 🙂
Wel interessant om te lezen!
Bedankt voor je interessante reactie. Interessant om te lezen hoe jij er naar kijkt.
Hoi, heeft iemand al Sensilis Supreme DTX olie geprobeerd?
Het maakt je haar superzacht, 10 verschillende olie en het ruikt naar vanille.
Ik kan even geen link vinden, want Google pakt enkel Spaanse links (Daar woon ik)
Beetje duur, dat wel, vanaf 15 tot 30 euro.
Liefs Barbara
Feliz Kerst
Hoi Barbara, ik heb hier zelf nog geen ervaring mee. Ik zal er eens naar Googlen.
Door je post heb ik nu amandelolie gekocht voor mijn pluizige haar! Ik ben heel benieuwd.
Ik ben benieuwd hoe je de amandelolie gaat gebruiken en wat je ervan vindt.
Wat handig om te weten, wist van een paar olie soorten wel de werking, maar niet van alle.
Ik zweer bij olijfolie, zowel voor mijn haar als voor mijn huid. Ik gebruik gewone olie uit de winkel en ruik na een behandeling als een Griekse salade, maar mijn haar is zacht, glanzend en stevig. Behalve een regelmatig haarmasker smeer ik me er ook wekelijks van top tot teen mee in.
Hahaha, dank voor je reactie. Olijfolie blijft hier ook een favoriet. Ik ben zelf gestopt mijzelf in te smeren met olijfolie aangezien ik toen vlekken kreeg in een zeer mooi kledingstuk. Helaas kreeg ik de vlekken er niet meer uit.
Hoi!
Ik ben op zoek naar een olie die je niet uit moet spoelen. Gisteren probeerde ik kokosolie, maar nu is m’n haar nog steeds heel vettig.
Klopt het dat je kokosolie moet uitspoelen? Ik heb geen kroeshaar zoals jou, maar eerder beach waves.
Ik zou ook graag je befaamde monoi olie gebruiken 🙂 maar kan deze wel in het haar gelaten worden? Ik ben bang dat die m’n haar ook helemaal vettig gaat maken.
Thanks!
Groetjes, Eva
Hoi Eva, om antwoord te kunnen geven op je vraag, is het belangrijk om te weten:
1. waarvoor wil je olie gebruiken?
2. wat zijn de eigenschappen van je haar? Heb je bijvoorbeeld snel last van droog haar? Lees dit eerst zodat je begrijpt wat ik bedoel: https://macblogster.nl/haarproducten-kopen-krullen-verzorgen/
3. hoeveel olie gebruik je in je haar?
4. gebruik je dit over je hele hoofd?
Hi!
Super leuk artikel, ik volg de curly girl methode sinds een half jaartje. Mijn haar is er op vooruit gegaan, maar is over het algemeen nog redelijk droog en er zijn enkele stukken in het verleden ontkleurd, en die zijn heel erg droog en klitten. Ik zou de olie dus willen gebruiken om mijn haar iets zachter (minder droog) te maken. Tijdens het douchen gebruik ik een shampoo en conditioner die CG approved zijn, en de olie heb ik nu na het douchen op handdoekdroog haar aangebracht.
Ik heb nogal veel kokosolie gebruikt, op de gehele lengtes.
Thanks!
Eva
Ik heb 50+, eerder droog, en geblondeerd haar, dat een leuke neiging heeft tot golven. Het pluist hard bij vochtige omstandigheden. Mijn haar is gelukkig dik en volumineus, velen benijden mijn volume, maar het is ontembaar.. Olie is mijn redmiddel…. Ik doe elke ochtend commerciële olie in de lengtes, zonder uitspoelen dus, hier wordt het zacht en glanzend van; hele dunne olies die duurder zijn, zijn inderdaad wel beter omdat ze beter penetreren, jij zei iets over de kleinere moleculaire structuur, klinkt logisch. Af en toe slapen met heel veel goedkope natuurlijke kokosolie in het haar om er de volgende ochtend met conditionershampoo uit te wassen, zoiets doet wonderen voor mij. Af en toe een zilvershampoo gebruiken om de blonde kleur mooier te maken vind ik ook belangrijk. Gewone shampoo met sulfaat heeft mijn haar nooit mooi gemaakt, altijd droog., het duurt zeker 24 uur om wat herstel te krijgen. Ik ben blij dat ik co-wash ontdekt heb, mijn haar is zachter, soepeler en meer natuurlijk golvend na de wasbeurt.e.
Olijfolie schijnt niet voor iedereen even goed te werken, maar voor mij wel. Mijn haar wordt mooi zacht en glanzend van olijfolie. Ik vind het ook een erg goed product voor mijn huid. Die wordt er heel zacht van. Deze olie trekt ook heel goed in.
Bedankt voor de uitgebreide informatie! Super handig 🙂
Hoi Kenya, you’re welcome