Skip to Content

Ontbijt en lunch recepten zonder brood

Omdat ik beter in mijn vel wil zitten en gezonder wil leven, vind ik het belangrijk om o.a. op mijn voeding te letten. Mijn definitie van ‘gezonder eten’ is: voeding tot me nemen waar mijn lichaam positief op reageert en ik dus energie van krijg. Meestal kom ik dan uit op ontbijt en lunch recepten zonder brood en melk.

Gezonder eten vind ik gemakkelijker wanneer ik verschillende recepten tot mijn beschikking hebt. Recepten die niet al te ingewikkeld zijn en die ik praktisch wekelijks kan gebruiken om lekker en gezonder te kunnen eten. 

Hieronder zal ik delen waar ik deze ontbijt en lunch recepten zonder brood en melk vandaan haal.

Ontbijten zonder brood
Ontbijt recepten zonder brood

Power food

In het blog artikel Afvallen met Appelazijn, is dit gelukt? vertelde ik dat ik enkele kilo’s ben kwijt geraakt door beter op mijn voeding te letten. Dit heb ik gedaan in combinatie met het dagelijks drinken van appelazijn.

Door middel van o.a. de onderstaande recepten, probeer ik bewuster te eten. Zo haal ik ook veel recepten uit het boek Power Food van Rens Kroes.

Ook zijn de blogs die een aantal van jullie met mij deelden via comments op mijn Facebook Pagina, inspirerend. Nogmaals: muchas gracias!

Rens Kroes recepten afvallen

Lunch en ontbijt recepten zonder brood

Sinds ik zo min mogelijk brood eet, ontbijt ik bijvoorbeeld graag met havermoutpap of een smoothie van banaan, sinaasappel en wortel. Hier voeg ik vaak nog iets aan toe als gebroken lijnzaad en walnoten.

Ondanks dat ik gek ben op pap en het ’s ochtends gemakkelijk te bereiden is, is verandering van spijs, geen slechte zaak. Wil ik niet uitgekeken raken op mijn havermoutontbijt.

 photo 2014-06-07 05.21.30 3_zpsvlsqmn6y.jpg

Amandelbrood zonder gluten

Om voldoende variatie te hebben en om te voorkomen dat ik in de middag naar brood grijp, gebruik ik ook de onderstaande recepten. Klik op de linkjes om de recepten te bekijken. 

Het zijn afzonderlijk geschreven blog artikelen, die je nu bij elkaar kunt vinden. Aangezien ik niet van zeer moeilijke gerechten houdt, zijn deze recepten gemakkelijk te volgen:

  1. Glutenvrij amandelmeelbrood
  2. Egg Spek Spinazie Muffins
  3. Havermout muffins gemaakt met yoghurt, zonder boter & bloem
  4. Boekweitmeel pannenkoeken met Blauwe Bessen – zonder koemelk
  5. Kokosmeel pannenkoeken
  6. Pannenkoeken bakken met banaan & ei, zonder melk en bloem

Rens Kroes Ontbijt

rens kroes ontbijt
Dit ontbijt is afkomstig uit het receptenboek van Rens Kroes

Als ik overigens trek heb ik brood, eet ik dit gewoon, echter niet dagelijks. Hierdoor bemerk ik dat ik brood beter verdraag als ik het wel eens eet.

Trouwens, een goede broodvervanger en momenteel één van mijn favoriete recepten, is bananenbrood. Je kunt het snel en op verschillende manieren bereiden, plus invriezen.

Een variant op het standaard bananenbrood recept kun je onder andere vinden in het boek Power Food van Rens Kroes, evenals ontbijtmuffins die ook zeer heerlijk zijn.

Q | Op welke manier probeer jij gezonder te leven? En wat heeft je geïnspireerd om dit te doen?

Anderen lazen ook

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Marinela Petruša

Monday 16th of May 2016

Marinela Petruša liked this on Facebook.

JS Koorndijk

Monday 16th of May 2016

JS Koorndijk liked this on Facebook.

Dayna Smith

Monday 16th of May 2016

Dayna Smith liked this on Facebook.

Anka Diaz

Monday 16th of May 2016

Anka Diaz liked this on Facebook.

Jagaira Hagendijk-de Jong

Monday 16th of May 2016

Jagaira Hagendijk-de Jong liked this on Facebook.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.